History
Icon-add-to-playlist Icon-download Icon-drawer-up
Share this ... ×
...
By ...
Embed:
Embedded player size:
Embedded player preview:
Icon-play-large
Dieta dla chorych na dnę moczanowąDieta dla chorych na dnę moczanow...
Time-length-icon 0m 0s
Icon-like
Publish-date-icon August 24, 2012
Icon-add-to-playlist Add to Playlist

Subscribe-itunes-badge
EPISODE DESCRIPTION

Dna moczanowa jest schorzeniem metabolicznym, dlatego właśnie jednym z kluczowych sposobów unikania ataków dny jest stosowanie się do właściwej diety.
Całkowicie należy wykluczyć rzeczy w skład których wchodzi sporo puryn (puryny przekształcają się w kwas moczowy). Z menu należy usunąć ryby, dzieczyznę i fasolę.
Dla znacznej częśći ludzi będzie to smutna informacja ale w przypadku dny moczanowej z diety należy wyrzucić alkohol, który wzmaga efekty schorzenia. Z jadłospisu trzeba również się pozbyć papryki musztardy i innych ostrych przypraw. Najkorzystniej będzie spożywać 4-5 małych posiłków zamiast 3 większych, dzięki czemu organizmowi łatwiej przetworzyć dostarczone do organizmu puryny.
O ile właściwa dieta sama w sobie może nie spodobać się bardzo wielu ludziom, to jej stosowanie powinno zapobiec kolejnym napadom dny moczanowej, dzięki czemu nie będzie trzeba faszerować się lekami. Należy jeszcze wziąć pod uwagę, żeby dostarczać do organizmu wszystkie wymagane składniki i mikroelementy.
Zaleca się, aby wybrać się do lekarza dietetyka który dobierze optymalną dietę uwzględniając nasze uwarunkowania fizyczne oraz ewentualnie inne choroby, dzięki czemu zyskamy pewność, że w dieta nie pomija żadnych niezbędnych substancji.
Więcej o http://dnamoczanowadieta.pl - największy serwis o diecie dla cierpiących na dnę moczanową.

COMMENTS
You must be logged in to post a comment.
GO MOBILE
Check us out on mobile! Get the PodOmatic Podcast Player for iOS and Android.
App-store-badge Google-play-badge
Help | Terms | Privacy | Partners | PRO Support
© 2015 PodOmatic, Inc.